Mnohí obchodníci sa snažia mangalici pripisovať ozdravujúce účinky a dokonca jej mäso označujú nálepkami „eko“ alebo „bio“. Bravčová masť je lahodnejšia, mäso šťavnatejšie a podiel tzv. zlého cholesterolu je podstatne nižší. Vaše srdce či cievy síce nevylieči, no aspoň ich vo zvýšenej miere šetrí. Sú prípady, keď lekári na liečbu cukrovky odporúčajú konzumovať produkty práve z mangalice. V minulosti sa chovala hlavne pre masť. Pomer masti a mäsa je oveľa väčší, t.j. 70% objemu sa vytopí pri vypekaní.

Šťastné prasa = zdravé prasa

Mangalice na našej farme žijú vo voľných výbehoch, čím sa zaručuje prirodzený nárast mäsovej svaloviny. Vďaka tomu sa dosahuje neporovnateľne kvalitnejšie mäso oproti komerčne chovaným ošípaným. Osobitnú pozornosť venujeme každému zvieraťu, kladieme dôraz na kvalitný a plnohodnotný život našich mangalíc. Preto hovoríme, že naše mangalice sú “šťastné prasatá” :) Zakladáme si na zásadách etickejšieho prístupu voči chovaným zvieratám, ale aj ochrany životného prostredia.

Dôrazne vyberáme, čím naše zvieratá kŕmime, preto môžeme o sebe povedať, že sa výrazne odlišujeme od iných chovateľov a s hrdosťou sa hlásime k ekologickému chovu. Okrem jadrového krmiva denne dostávajú aj čerstvú zeleň, v sezóne tekvice, zemiaky a pod. Berieme tak ohľad na prirodzený kolobeh, čo nám umožňuje produkovať vysoko kvalitné mäso a výrobky.